Logo

Изготовление знаков пожарной безопасности, шильд технических, сувенирной продукции, декорирование изделий из стекла и керамики.
г. Запорожье, (066) 158-48-95, (093) 697-20-40.

     ГЛАВНАЯ  | ТАКТИЛЬНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОКАЗЧИКИ
   


Знаки безопасности

Шильды технические

Сувенирная продукция

Визитки

Наклейки

Тактильные указатели

Материалы

Скачать

Прайс

Как нас найти? (карта)

Деколь

ТАКТИЛЬНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОКАЖЧИКИ (ТІП)

(таблички з шрифтом Брайля)

Одним з факторів доступності - це пристосування об’єкта чи послуги для людей з порушеннями зору. Відмова в такому пристосуванні є дискримінацією великої кількості людей. Але окрім дискримінації це є порушення норм Конвенції та ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”  і неприйнятно для України як цивілізованої Європейської держави.
ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд” - є обов’язковими до виконання на території України. У цих нормах наведені всі необхідні технічні характеристики для влаштування елементів безбар’єрності, а також візуальні приклади, як це потрібно робити.

Тактильні інформаційні покажчики – дублюють надруковану текстову чи графічну інформацію у тактильному вигляді та шрифтом Брайля. Розташування тактильних символів - зліва направо. Таблички з шрифтом Брайля  не повинні мати гострих кутів. Для зазначення напряму руху до, чи позначення місця знаходження тактильно інформаційного покажчика, повинні використовуватися направляючі та інформаційні тактильні смуги.

Порядок і правила застосування шрифту Брайля на інформаційних вказівниках, слід виконувати згідно з вимогами  ДСТУ ISO 17049.

Інформаційні покажчики з шрифтом Брайля поділяють на зовнішні, внутрішні, тактильні позначки та мнемосхеми.

 

ЗОВНІШНІЙ ТАКТИЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОКАЖЧИК З ШРИФТОМ БРАЙЛЯ

Зовнішня тактильна табличка повинна містити таку основну інформацію про об’єкт як - назву та години роботи. Місце розміщення зовнішньої тактильної таблички праворуч від входу до об’єкта на висоті від 1,2 м до 1,5 м на стіні  або окремому  стояку, вертикально по відношенню до поверхні землі, або на спеціальному стояку горизонтально під кутом 25-40 градусів на висоті 0,9 м.

 

ВНУТРІШНІЙ ТАКТИЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОКАЖЧИК З ШРИФТОМ БРАЙЛЯ

Внутрішні  тактильні таблички  зазвичай розміщають на перших поверхах, холах або вестибюлях. Вони інформують про об’єкт та послуги, що тут надаються. Таблички з номером кабінету та його призначенням повинні бути розміщенні на висоті від 1,2-1,5 м, та на відстані 0,3 м праворуч від дверей. Якщо немає можливості розміщення даної таблички у вказаному місці, допускається її встановлення зліва від дверей але з обов’язковим застосуванням інформаційної тактильної смуги. для його позначення.

 

ТАКТИЛЬНІ ПОЗНАЧКИ З ШРИФТОМ БРАЙЛЯ

Тактильні позначки містять коротку інформацію,  виконану у тактильному вигляді шрифтом Брайля. Тактильними позначками (ТП)  позначають:- номер поверху на поручнях чи перилах сходів (напрям нанесення символів – зліва на право) та біля дверей чи входу до ліфта;
- номер  поверху біля кнопок у ліфтах, кнопок виклику чи зв’язку з персоналом.
- номери кабінетів на горизонтальній площині настінної інформаційної  ТС.

 

 

                   © 2008-2020 Мастерская спецпечати "Сантис"